Parapiyasasi.net
Ortaya Çıktı: İşte George Soros’un Kripto Yatırımları!
Yazar: -15 Şubat 2023
23

soros

Ünlü bir milyarder olan George Soros, kripto para alanına girmiş üzere duruyor. Bilhassa, Soros’un kurduğu yatırım şirketi olan Soros Fund Management, Bitcoin (BTC) odaklı iki şirkete yatırım yaptı. İşte detaylar…

George Soros’un kripto para yatırımları açığa çıktı

Ünlü milyarder yatırımcı ve hayırsever George Soros şaşırtan bir hareketle kripto para üniteleri dünyasına adım attı. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakın tarihli bir basın açıklamasına nazaran, Soros tarafından kurulan yatırım şirketi Soros Fund Management, kriptoyla ilgili iki varlığa büyük yatırım yaptı: Bitcoin madenciliği şirketi Marathon ve Bitcoin varlıklarıyla tanınan yazılım şirketi MicroStrategy.

bitcoinin hakimiyeti 2022nin zirvesinde altcoinler eziliyor 1

Soros Fon Yönetimi’nin geçen yılın sonlarında Marathon’da 39.6 milyon dolar kıymetinde dönüştürülebilir tahvil satın aldığı bildirildi. Tahviller daha sonraki bir tarihte Marathon pay senetlerine dönüştürülebilir ve bu da fona, şirketin pay senetlerinin gelecekteki rastgele bir fiyat artışından yararlanma fırsatı sağlar. Ek olarak, fon, her iki istikametteki muhtemel fiyat hareketlerinden kâr elde etmesine imkan tanıyan 50.000 MicroStrategy payının hem alım hem de satımına sahiptir. Soros Fon İdaresi ayrıyeten yaklaşık 200 milyon dolar kıymetinde MicroStrategy imtiyazlı pay senedine sahiptir.

Soros, kriptolara yönelik tenkitleriyle tanınıyordu

1990’ların başında İngiliz Sterlini’ne karşı yaptığı başarılı bahislerle ünlenen Soros’un kriptoya atılımı, yatırım dünyasında şaşırtan karşılanabilir. Çünkü Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Soros, geçmişte kripto para ünitelerini açık bir biçimde eleştirdi. Kriptoları “balon” ve “her vakit bir tıp yanlış anlaşılmaya dayanan tipik bir abartı” olarak nitelendirdi.

Bitcoin2021Predictions 1024x576 1

Ancak, Soros ve grubunun Marathon ve MicroStrategy’de onları yatırım yapmaya ikna eden bir şey gördüğü görülüyor. Her iki şirket de, Marathon madenciliği ve MicroStrategy’nin bilançosunda değerli ölçüde kripto para ünitesi tutmasıyla, Bitcoin pazarına faal olarak dahil oldu. Bitcoin, birçok klasik yatırımcı ve şirketin dikkatini çekmesiyle, geçen yıl ilgi ve fiyat değerlenmesinde yine canlandı.

Soros’un fonunun atağı dikkate değer

Soros Fund Management’ın Marathon ve MicroStrategy’ye yaptığı yatırım, daha klâsik yatırımcıların kripto para ünitelerini ciddiye almaya başladığının bir işareti olabilir. Kimi yatırımcılar teknolojiye kuşkuyla yaklaşırken, öbürleri altta yatan Blockchain teknolojisinde potansiyel ve enflasyona karşı bir korunma potansiyeli görüyor.

gold backed coins scaled 1

Her vakit olduğu üzere, yatırım kararları dikkatli bir biçimde verilmeli ve yatırımcılar piyasada rastgele bir hareket yapmadan evvel durum tespiti yapmalıdır. Bununla birlikte, Soros Fund Management’ın Marathon ve MicroStrategy’ye yaptığı yatırım, kripto para ünitelerinin devam eden evrimi ve yatırım dünyasındaki yeri açısından dikkate paha bir gelişmedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar