Parapiyasasi.net
Bitcoin Almanın Doğru Zamanı Nasıl Belirlenir?
Yazar: -03 Mayıs 2021
9

Özellikle Türk yatırımcıların son dönemde aklındaki en önemli soru bitcoin almanın doğru zamanı nasıl belirlenir? Bu soru için öncelikle iyi bir analiz ve grafik okuma yapmak gerekir. Bitcoin piyasası birçok dış etkenden etkilenmekte ve bu durumlara bağlı olarak çeşitli sebeplerden dolayı iniş çıkışlar yaşamaktadır. Öncelikle kendi yatırım profilinizi belirlemelisiniz. Uzun vadeli yatırımcı ya da anlık al sat yapan yatırımcı olabilirsiniz. Her ikisi içinde doğru zamanı belirlemek son derece önemlidir.

Bitcoin Piyasasını Etkileyen Dış Etkenler

Kripto paralarının fiyatlarının anlık olarak iniş çıkışlarını etkileyen mutlaka önemli bir dış etken mevcuttur. Bu dış etkenler:

  • Bitcoine yüklü bir para girişi
  • Bitcoinden yüklü bir para çıkışı
  • Büyük bir yatırımcının twitter ya da farklı bir sosyal medya açıklaması
  • Büyük şirketlerin satış politikalarında bitcoin kullanımı gibi etkenler olabilir.

Bu gibi etkenler karşısında bitcoin anlık olarak ciddi bir düşüş ya da yükseliş gerçekleştirebilir.

Bitcoin Almanın Doğru Zamanı Nasıl Belirlenir?
Bitcoin Almanın Doğru Zamanı Nasıl Belirlenir?

Ne Zaman Bitcoin Almalıyız?

Bircoin almak için doğru zamanı kestirebilmek için büyük yatırımcıların açıklamalarını takip etmenizde büyük fayda olacaktır. Bu yatırımcıların anlık hareketleri piyasayı ciddi oranda etkilemektedir. Büyük bir yatırımcının bitcoine para girişi sağlayacağı haberi mutlaka fiyatını arttıracaktır. Bu nedenle biraz beklemede fayda olacaktır.

Ancak büyük yatırımcı belirli bir çıkış yapacağı açıklaması yaparsa bitcoin düşecektir ve o zaman doğru bitcoin alma vakti olabilir. Aynı zamanda büyük şirketlerin bitcoin ile ürün alım ya da satımı yapacağı haberleri de bitcoinin artmasına sebep olacaktır. Bu gibi haberleri takip ederek sizde bitconin kısa ve uzun vadedeki hareketlerini takip edebilir ve ona göre yatırım yapabilirsiniz.

Ne zaman Bitcoin Satmalıyız?

Bitcoin satmak için yatırımcı profiliniz son derece önemlidir. Kısa vadeli olarak al sat yapan biriyseniz anlık olarak yüzde 5, yüzde 10 gibi artışları gördüğünüz an satış işlemi yaparak tekrar düşmesini bekleyebilirsiniz. Bu düşüşleri de büyük yatırımcı ve büyük firmaların açıklamalarını takip ederek yapabilirsiniz. Uzun vadeli yatırımcılar içinse herhangi bir düşüş olduğunda panik yapmadan hedefledikleri rakama ulaşmasını beklemek en doğru seçenek olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar