Parapiyasasi.net
Hisse Senedi Piyasalarında Son Durum
Yazar: -10 Ocak 2021
9

Yılın ilk haftası biterken, Asya bölgesinde büyük bir gelişme yaşanması ise söz konusu hisse senetleri yükseliş ile bu haftayı sonlandırdı. Bu haftaya baktığımızda, Hyundai Motors Co.’nun otonom ile elektrikli otomobil geliştirmek amacıyla Apple Inc. görüşmeleri başlamış olduğu açıklaması sonrasında Güney Kore hisselerinde iyi bir performans kaydettiği görülmekte. MSCI Inc.’in üç büyük Çinli telekomünikasyon şirketi ile endekslerin çıkarma kararı ile Hong Kong borsasında yükselme gösterdi. Amerika Birleşik Devlerinde tüm majör endekslerinde rekor seviyeye gelmesiyle birlikte vadeli kontratlar yükselme yaşadı. S&P 500 endeksinde olan şirketlerin yüzde 70’i seansı yükselişi ile tamamlaması görülmekte. Nasdaq 100 endeksi yüzde 2.5 artış göstermesi yaşandı. Yılın ilk haftasında ekonomik faaliyetlerde bir göstergesi olan Dow Jones Ulaşım Endeksi ise rekor kırmasıyla yeni yıla giriş yapmış bulunmakta. Bunun yanında küçük sermayeli şirketlerin ise listelendiği Russell 2000 Endeksinin durumuna baktığımızda ise üç günlük yükseliş ile yüzde 8 seviyelerinde oluğu görülmekte. Amerika Birleşik Devlerinde 10 yıl vadeli olan Hazine tahvillerinin faizi ise yüzde 1.10’a dolaylarına yönele yaşadı. Bitcoin ise yılın ilk haftasında 40 bin doları aşmasıyla birlikte gerileme kaydetti. Petrol ise yılın ilk haftasının ardından yükselme kaydetti, altında durum ise yılın ilk haftasında düşüşünü sürdürmeye davam etti.

hisse senedi piyasalarında son durum

Hisse senetlerine baktığımızda yılın ilk haftasında; S&P 500 Endeks vadelileri ile 13.37’de yüzde 0.4 yükselme yaşadı. Endeks Perşembe günü ise yüzde 1.5 yükseliş ile kapattığı görülmekte. Japonya’da durum ise Topix Endeksi ise yüzde 1 yükseldi. Avustralya’da S&P/ASX 200 Endeksi yüzde 0.5 seviyesine yükselme gösterdi. Güney Kore’de ise Kospi Endeksi yüzde 2.7 yükseldi. Hang Seng Endeksi ise yüzde 1 arttı. Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0.6 yükselme yaşadı. Döviz ise Bloomberg Dolar Spot Endeksi ile Perşembe günü yüzde 0.6 yükselmesinin ardından değişmedi. Euro / Dolar ise yüzde 0.1 düşüşle 1.2258’den işlem görmeye devam etti. Japon Yeni yüzde ise 0.1’ den az düşüş ile birlikte dolar karşısında 103.85’ten alıcı bulmaya devam etti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar