Parapiyasasi.net
Bireysel Hesap Nasıl İptal Edilir?
Yazar: -11 Şubat 2022
57

Bireysel Hesap Nasıl İptal Edilir?

Bankalar birçok finans sektörü açılması rekabet durumu sebebiyle müşteri portföyünü çoğaltmak amaç ile birçok kampanyalar ek fırsatlar avantajlar sunarak bireysel hesap açılışları yapar. 18 yaş üstü hemen hemen tüm bireylerin bir hesabı mevcuttur. Elbette banka sayısı fazlalığı unutulan hesaplara da neden olabilir. Yıllar önce açılmış açık olarak duran bakiyesi olan ya da olmayan birçok hesap vardır. Hizmet politikası gereği bankalar müşterilerine çeşitli avantajlar sağlar. Fakat hesap kapatılması konusu zorlu olabilmektedir. Bu hususta bankaların açık olan hesaplar için uyguladığı belirli bir hesap işletim ücreti vardır. Bu ücret hesaplara işletilip ödenmesi durumda hesap kapanışı mümkündür. Hesapları kullanılmadığı andan itibaren kapattırmak bu konuda mağduriyeti önler. Bireysel hesapları kapattırmak için birkaç yol vardır.

Banka Şubesi İle Bireysel Hesap İptal Etme

Hesabınızın bağlı olduğu banka şubesine giderek bireysel hesap müşteri temsilcisine hesap kapatma isteğinizi bildirerek kolayca hesap kapatma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer hesabınıza ait ödemeniz gereken bir masraf bir borç durumu yok ise dilekçeyi imzaladıktan bir kaç dakika sonra hesap kapatma işleminiz yapılır. Ayrıca hesaba bağlı bir otomatik ödeme talimat durumunuz söz konusu ise bununda iptalini dilekçe olarak müşteri temsilcisine vermeniz gerekir.

Dilekçe İle Bireysel Hesap Kapama

Banka şubesine gitmekte sorun yaşıyor iseniz, şube size uzak bir konumda ise bankaya gitmeden hesap kapatabilirsiniz. İlgili banka şubesine hesap kapatma talebinizin belirtildiği dilekçeyi imzalı olarak göndermeniz işlem için yeterlidir.

İnternet Bankacılığı İle Bireysel Hesap Kapatma

Günümüzde internet bankacılığı son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sayede evden işyerinden bir bilgisayar ya da telefon ile internet bankacılığından her türlü bankacılık işlemini yapabilirsiniz. Bankalar internet bankacılığı taraflarını gün geçtikçe geliştirerek, müşterilerinin şubeye gitmeden birçok işlemi buradan yapılmasını kolaylaştırdılar. İnternet bankacılığı ile ilgili olan hesabınıza işlemler bölümünden hesap kapatmayı kullanarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesap kapama ya da hesap iptale tıkladığınız anda hesabınız kapanacaktır. Kontrol etmek hesabın kapanıp kapanmadığını öğrenmek isterseniz geri hesaplarım menüsünden hesabın aktif olup olmadığını görebilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar