• YARIM ALTIN
  5.512,00
  % -0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0126
  % 0,01
 • € EURO
  28,8463
  % 0,08
 • £ POUND
  33,5860
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  3,6862
  % -0,81
 • РУБ RUBLE
  0,2814
  % 0,01
 • BITCOIN/TL
  732442,387
  % -0,37
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

En uygun konut kredisi veren bankalar 2022

En uygun konut kredisi veren bankalar 2022

En uygun konut kredisi veren bankalar 2022

Konut kredisi son yılların en popüler kredi türlerinin başında gelmektedir. Özellikle bir ev alacak kadar toplu paraya sahip olamayanlar için mükemmel bir tercih. Devamlı olarak kullanılması ve geliştirilmesi sürekli olarak takip edilmektedir.

Konut kredisi her zaman için göz ününde olan bir kredi türüdür. Tüm bankalar bu fırsatı sunsa da bazıları dudak uçuklatan faiz oranları nedeniyle tercih edilmiyor. Dikkat edildiğinde karşımıza çıkan sonuç, her yıl milyonlarca ev satılmakta. Fakat herkesin bir anda bu kadar fazla miktarları ödemesi kolay olmayacaktır. Bu nedenle birkaç aşamadan sonra hemen kredi talebiniz işleme sokulacaktır. Fiyatın yüksek olması ve diğer gerekçeler neticesinde gerekli belgelerin tam olarak sunulması gerekmektedir.

Konut Kredisi Nedir? Kullanmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ev kredisi kullanmak için şartlar oldukça basit ve yerine getirilmesi durumunda çok kolay faydalanma şansı sunmaktadır. Ev almak için yeterli miktar paraya sahip değilseniz bile, artık ev sahibi olabilirsiniz. Dünya üzerinde mortgage adı verilen kredi sistemi, hayatımıza girdiğinden beri milyonlara ulaşan başvurular ve ödemeler yapılmakta. Fakat bankaların bu konudaki en hassas noktası, her zaman için kendilerini güvence altına almak oluyor.

300.000 TL kredi ödemesi için sadece kendinizin sigortalı olması yetmeyecektir. Direk olarak kefil vb. gibi güvence kaynakları talep edilecektir. Özellikle kredi notunuz burada hayati önem taşımaktadır. Baştan sona izlenecek yola çıkmadan önce kredi puanlamanız bütün gidişata yön verecektir.

Konut kredi kullanmak için bilinmesi gerekenlerin başında sigortalı ve belli bir miktar nakit para sahibi olmanız yatmaktadır. Devamlı olarak kullanmakta olduğunuz kredi kartlarına varana kadar takip edilecektir. Bu noktada zaten düşük bir puana sahipseniz, büyük bir ihtimalle talebiniz geri çevrilecektir. Düzenli olarak devam eden ve resmi kayıtlarla tescillediğiniz tüm ödemeler size artı puan kazandırmaya devam edecektir. Sürekli olarak aksatılmış ödemeleriniz varsa bunları düzenlemeniz gerekmektedir. Direk olarak yatırılmamış 2 aylık bir fatura tüm işinizi zora sokacaktır.

Farklı bir noktadan bakıldığında yapmakta olduğunuz taksitli alışverişleriniz bile bu konuya yansır. Çünkü tüm finans kuruluşları ve ödeme yapan merkezler, kredi notunuza bakar. Ev sahibi olmak için kredi kullanmanıza yardımcı olacak bu değer son derece mühimdir.

konut kredisi

En Düşük Faizle Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

en uygun kredi faiziyle konut kredisi veren bankalar, küçük çaplı bir araştırma sonucunda hemen karşımıza çıkmaktadır. Tüm banklar arasında en uygun kredi fırsatı sunan nokta yine Akbank oluyor. Bu banka devamlı olarak müşterilerine düzenlemeler yaparak kolaylıklar sunmakta. Özellikle özel bankalar yani kamu bankası olmayan bankalar, birçok fırsatta daha önde kolaylık sağlıyor. Devamlı ve düzenli yapılan harcama ve ödemler genel anlamda daha fazla işinize yarayacaktır.

Finansbank ev kredisi oranlarında oldukça makul bir sistem kurmuş durumda. Birçok kişi bu marka sayesinde ev sahibi olma kolaylığını yaşamakta. Talep edilmesi durumunda oldukça faydalı olacaktır. Yapı Kredi dengelere yön veren bankaların başında gelmektedir. Yakın tarihe kadar yaşanan faiz oranlarındaki artış nedeniyle, duraksamalar yaşasa da yoluna devam ediyor.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Ev Sahibi Olabilirler?

Kredi notu düşük olanların konut kredi kullanması için bilmesi gerekenler konusu tam olarak, kefil talebiyle son halini alacaktır. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer konuysa her zaman için ödemlerin ne düzeyde ve ne kadar fiyatlarda yapılmasıdır. Yapılan araştırmalar neticesinde, satın almak istediğiniz evin değeri ve bu fiyata göre ne kadar nakit para sahibi olduğunun da katkısı çok büyük. Konut kredisi kullanmak için bu işlemleri yerine getirmek zorundasınız, aksi takdirde devamlı olarak işlemleriniz geri çevrilecektir.

YORUMLAR YAZ