Parapiyasasi.net
Eve Haciz Gelmesinde Kredi Borcu Etkisi
Yazar: -03 Nisan 2019
16

Kredi başvuruları sırasında bankalar başvurunun onaylanması karşılığında sizden bazı şartları yerine getirmenizi isterler. Bunlardan en önemlisi ile üzerinizde olan mal varlıkların listesidir. Çünkü banka vereceği krediye karşılık bir garanti ister. Böylelikle müşteriye olan güven artar ve kredi üzerinde bulunan risk ihtimali de ortadan kalkar. Bankalar bu şartlar yerine getirildiği zaman kredi başvurularını onaylamaktan çekinmez. Fakat bu kredilerin bir tür geri ödemesi de var. Bu geri ödeme planını faiz ve vade oranlarına göre banka ile beraber belirlemektesiniz. Böylelikle herhangi bir şekilde geri ödeme planında bir aksaklık olmaması gerekir. Eğer geri ödemede sıkıntı olursa yani üç ay boyunca herhangi bir geri ödeme olmazsa banka kişiye bir ihtarname yollar ve borçların ödenmesini talep eder. Bu süre içerisinde borçlar ödenmez ise banka sözleşmeden doğan yasal haklarını kullanır ve borçlarını hukuki yollar ile alır. Bu yasal yolun sonunda ise varsa evinize haciz gelir. Böylelikle bankanın vermiş olduğu kredi karşılanmış olur.

Kredi Borcu İçin Yasal Süreç

Kredi borcunun belirli bir geri ödeme planı vardır. Bu geri ödeme planına sadık olmak zorundasınız. Aksi takdirde hukuki yollar ile karşılaşabilirsiniz ve bu yollar sonucunda büyük ekonomik sıkıntılar ile karşılaşırsınız. Kredi borcunuzu doksan gün boyunca herhangi bir şekilde ödemezseniz banka size bir ihtarname yollar ve borcunuzun bir hafta içerinde ödenmesini talep eder. Bu bir haftalık süreç içerisinde herhangi bir şekilde borç ödenmez ise banka yasal sürece başvurur ve bu yasal süreç sonucunda parayı sizden haciz yolu ile tahsil eder. Böyle bir durumda kara listede yer alırsınız ve en az beş sene boyunca bu listeden çıkamaz, bankaların herhangi bir şekilde avantajlarından faydalanamazsınız.

Eve Gelen Hacizden Kurtulma Yolları

Haciz durumu ilk önce maaş üzerinden denenmektedir. Eğer maaşınıza herhangi bir şekilde haciz gelmez ise ikinci durum eve haciz gelmesidir. Bu durumdan tek bir şekilde kurtulabilirsiniz. Evin satışını yaparak aileden olmayan birisinin üstüne geçirmelisiniz. Bu yol yasal olarak tercih edilmeyen bir yol olsa da eve gelen haciz durumundan sizi kurtarır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar