• YARIM ALTIN
  5.510,00
  % -0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0238
  % 0,01
 • € EURO
  29,0020
  % 0,29
 • £ POUND
  33,7060
  % 0,11
 • ¥ YUAN
  3,6862
  % -0,81
 • РУБ RUBLE
  0,2818
  % 0,05
 • BITCOIN/TL
  731914,447
  % -0,37
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

Genel Destek KOSGEB Bünyesinde Genç Girişimcilere Sunuluyor

Genel Destek KOSGEB Bünyesinde Genç Girişimcilere Sunuluyor

Cafe açmak istiyorum KOSGEB desteği alabilir miyim sorusu sıklıkla dile getirilmektedir. Kişilerin elinde yeterli sermaye bulunmaması durumunda genel destekten yararlanarak işletmelerini açmaları ve geri ödemesiz hibeler ile açmış oldukları iş yerlerini geliştirmeleri mümkün kılınmıştır. Kadınların iş hayatında daha fazla ön plana çıkması, engelli kişilerin ya da şehit yakınlarının destek alma konusunda bir derece daha avantajlı olduğunun ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Maddi olanak bakımından dezavantajlı olan kişilerin devlet tarafından çok daha üst noktada desteklendiği de ayrıca belirtilmelidir.

İşletme Açmak İçin Destek Alabilir Miyim?

Cafe açmak için KOSGEB desteği alabilir miyim sorusu sıklıkla dile getirilmektedir. Kişilerin alabilecekleri desteklerin temel nitelikleri şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Öncelikli olarak işletmenin temel kuruluş aşamalarının tamamlanması için 2 bin lira değerinde bir destekleme sunulmaktadır.
 • Verilen bu kuruluş desteğinin herhangi bir şekilde geri ödemesi talep edilmeyecektir.
 • Kuruluş öneminde en büyük masraflardan biri olan makine ve techizat desteği konusunda da 18 bin liraya varan bir destek sunulmaktadır. Bu destek de geri ödemesiz şekilde kişilere sağlanmaktadır.
 • 1. ve 2. bölgede işletme açmak isteyen kişilerin alacakları teçhizat desteğinin çok daha üst seviyede olacağı da görülmektedir. 18 bin lira olan makine teçhizat desteği 1. ve 2. bölge kapsamında %60 oranında kişilere sunulmaktadır.

Cafe açmak için KOSGEB kredisi bu detaylar ve miktarlar çerçevesinde incelemeye alınmalıdır. Yıllık enflasyonun durumuna uygun bir biçimde her sene verilecek olan bu tutarlarda değişimler ve artışlar meydana gelebilmektedir. Gerekli olan artışlar KOSGEB’in kendi sitesi içerisinde net olarak belirtilmektedir. Dükkan açmak için KOSGEB desteği alınırken hangi desteklerin geri ödemeli hangilerinin hibe şeklinde kişilere sunulduğu hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu konuda KOSGEB tarafından yayınlanan tabloda gerekli olan detaylar kişiler ile paylaşılmaktadır.

E-ticaret Desteği Veriliyor Mu?

E-ticaret KOSGEB desteği kapsamında internet üzerinden kazanım elde etmek ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler için uygun fırsatlar sunulmaktadır. Ülkemizin internet üzerinden yapılan alışverişler konusunda da bir marka olabilmesi için e-ticaret üzerinden açılan işletmelere destek verilmeye devam etmektedir. 2019 senesinde elde edilecek olan bu destek tutarının çok daha yüksek olacağı dile getirilmektedir.

Genel destek KOSGEB kapsamında belirtilmiş olan genel kurallar aynı şekilde e-ticaret safhasında da geçerlilik göstermektedir. Sadece KOSGEB kapsamında değil aynı zamanda TÜBİTAK aracılığı ile de gerekli olan desteklemeler kişilere sunulmaktadır. Uygun bir iş planı örneği ile başvurduğunuz zaman elde edeceğiniz destek 100 bin liraya kadar erişebilmektedir.

Kadınların Ekonomik Hayata Kazandırılması İçin Atılan Adımlar Nelerdir?

Ev hanımlarına iş imkanı KOSGEB desteği aracılığı ile işletme açmaları ve iş hayatında çok daha fazla yer sahibi olmaları sağlanmaktadır. Kadın girişimcilere verilecek olan desteğin diğer kişilere verilen destek tutarından çok daha yüksek olduğu da görülmektedir. %60 oranında verilen desteğin kadınlara %80 şeklinde uygulanmaktadır. Bu şekilde geri ödeme konusunda da herhangi bir sorun yaşanmaması mümkün kılınmaktadır. Faizsiz KOSGEB kredisi kadınlara sunulan imkanlardan bir diğeridir. Çektiğiniz tutarı uzun vade seçenekleri ve faizsiz bir biçimde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Faizsiz kredi KOSGEB alabilmek için öncelikli olarak iş planınızın onaylanası gerekmektedir. Bunun yanı sıra KOSGEB tarafından verilen eğitimden de gerekli olan sertifikanın elde edilmesi lazımdır. Franchise için KOSGEB desteği alma için dahi bu iki kuralın yerine getirilmesi talep edilmektedir. Özellikle iş planı konusunda uzmanlardan yardım alırsanız ortaya çıkacak olan sonuç çok daha profesyonel olacaktır.

YORUMLAR YAZ