Parapiyasasi.net
HSBC müşteri hizmetlerine direkt bağlanma
Yazar: -14 Ocak 2021
10

HSBC müşteri hizmetlerine direkt bağlanma özellikle HSBC müşterileri tarafından merak edilen bir durum olarak yer alıyor.

Aslında bankanın müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak oldukça kolay bir adım olmakta. Bunun için müşterilerin doğru yönlendirmeyi bilmesi gerekiyor. Banka müşterisi acil bir durumda bu yönlendirme bilgilerine ulaşabilmesi için bunu kaydetmesi veya hemen internet sayfasına girerek bu bilgilere erişmesi gerekir.

HSBC müşteri hizmetlerine direkt bağlanma yöntemi

HSBC müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak isteyen bir banka müşterisinin yapması gereken işlem öncelikle 0850 21 01 11 numaralı hattı aramak olacak. Bu işlem sonrasında hatta gerekli bağlantı sağlanında müşteri hizmetleri ile iletişim kurulabilecek. Bağlantı sağlandıktan bir süre sonra HSBC müşteri hizmetleri konuşmaya başlayacak.

Bu aşamada sırayla yapılması gereken adımları müşteri ses geldikten sonra uygulamalı. Öncelikle 1 tuşuna basılmalı. 1 tuşuna basıldıktan sonra 8 ve devamında 4 tuşuna basılarak işlem tamamlanmalı.

Bu işlemin ardından bir süre sonra müşteri temsilcisi ile hızlı bir iletişim gerçekleştirmek mümkün oluyor. Eğer sıra yoksa hemen, sıra var ise müzik eşliğinde müşteri bekler ve sonrasında bağlantı sağlanır.

Bu durumun banka müşterisi açısından pek çok avantajı bulunuyor. Bunlardan birisi hızlı bağlanmaktır. Müşteri bu yöntemleri bilip ne kadar hızlı bağlanır ise birçok kişinin de önüne geçerek daha erken bir şekilde sıraya girmiş olacak.

Bu olayın bir diğer avantajı da acil bir durum olduğunda müşterinin hemen müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilmesidir. Kart çalınabilir veya müşteri mağazada kart şifresini unutabilir. Bu gibi durumlar müşteriyi etkileyen faktörler olmaktadır.

HSBC hakkında bilgi

HSBC, 1990 yılında kurulan bir banka. The Hongkong and Shanghai Banking Corporation’a ait olan bu bankanın genel merkezi İstanbul’un Şişli semtinde yer alıyor. 1990 yılında Midland Bank A.Ş. adıyla kurulan banka 2001 yılında Demirbank ile birleşerek HSBC adını aldı. Bankanın yaşadığı ilginç olaylardan birisi de 2003 yılında yaşanan saldırı idi. 20 Kasım 2003 tarihinde bankanın genel müdürlük binasında bombalı saldırı gerçekleşti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar