Parapiyasasi.net
Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar
Yazar: -09 Mart 2019
19

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Kadınlar son yıllarda iş dünyasına atılmaktan çekinmemeye başlamıştır. Bu olması gereken bir durumdur. Son zamanlarda kadınların bilinçlenmesi, kurum ve kuruluşlarda yönetim kadrolarında olması diğer kadınlara örnek olmaktadır. Böylece toplumun geri kalan kesimindeki kadınlarda iş dünyasına atılmaktan çekinmemektedir. Böylece iş dünyasında bulunan erkek egemenliği kırılarak yavaş yavaş iş dünyasında kadın erkek eşitliği olmaktadır. Bu zaten gözle görülen bir gerçektir. Kadınlar genelde girişimcilik zekalarını kullanarak iş dünyasına atılmaktadır. Bunu gören finans kuruluşu olan bankalar da kadınlara girişim konusunda destek sağlamaktadır. Kadın girişimcilere kredi imkanı sağlamaktadır. Böylece kadınların iş dünyasına, ekonomiye büyük atılımlar getirerek söz sahibi olmalarına yardımcı olurlar.

Finansbank Kadın Girişimci Destek Paketi

Kadın girişimcilere destek veren Finansbank bu destek karşılığında çok fazla bir şart istememektedir. Toplamda iki bin kadına girişimcilik konusunda destek sağlamaktadır. Kredi karşılığında herhangi bir teminat gerekmemektedir. Vermiş oldukları destek kredisini 36 ay vade seçeneği ile vermektedir. Kredi imkanının yanı sıra çeşitli eğitimler vererek iş dünyası hakkında bilgilendirmeler yapmaktadır.

kadın girişimci

TEB Kadın Girişimci Destek Paketi

TEB kadınların iş dünyasına atılımı için birçok kurum ile işbirliği yapmaktadır. Böylelikle kadınların iş dünyasında ve ekonomideki rolünün büyümesinde büyük pay sahibidir. Türkiye İş Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ERBD ile ortak çalışmalar yürütülmektedir. TEB vermiş olduğu krediyi ticari kredi seçeneği ile vermektedir. Böylelikle iş dünyasına uygun faiz ve vade miktarları ile krediyi verir. Vade seçeneği 36 aydır. Ayrıca 75.000 TL’lik bir kredi imkanı sunmaktadır. Böylelikle girişimcilere en fazla destek veren bankalardan birisi olma unvanını elde etmiştir.

Vakıfbank Kadın Girişimcilere Özel Kredi Destek Paketi

Vakıfbank kadınların iş dünyasına atılmaları ve iş dünyasında başarılı olup söz sahibi olmaları için çeşitli kredi seçenekleri sunmaktadır. EBRD Vakıfbank’a büyük bir fon ayırmıştır. Bu fon altında Vakıfbank 84 ay gibi uzun bir vade seçeneği ile kredi imkanı sunmaktadır. Vakıfbank Kadın girişimciler tarafından en fazla tercih edilen banka konumundadır. Vade seçeneğinin uzun olması bunu etkileyen en büyük etkendir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar