Parapiyasasi.net
KKB Notu Nasıl Öğrenilir?
Yazar: -08 Mart 2019
119

KKB Notu Nasıl Öğrenilir?

KKB Notu Nasıl Öğrenilir? Kısaltılmış haliyle KKB olarak bilinen Kredi Kayıt Bürosu, tüm vatandaşlarının kredi notlarını saklı tutan kurumdur. Bu kurum üzerinde kayıt altında tutulan kredi notu, bankalarla olan ilişkiyi doğrudan etkilediği için, her vatandaşın kredi puanını bilmesi gerekiyor. ‘’KKB notu nasıl öğrenilir?’’ sorusunu yönelten kişiler için farklı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks sistemi, kişilerin finans sektöründeki yerini gösteren bir sistemdir. Bu sisteme internet üzerinden kayıt olan bireysel ve kurumsal tüm banka müşterileri, kredi notunu öğrenebilir. Ayrıca bu sistem üzerinden bütün kredi sicil bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Findeks sistemine hem bireysel hem de kurumsal olarak kayıt yapabilirsiniz. Banka hesap numarası ya da kredi kartı numarası ile kayıt olduktan sonra menü kısmında kredi notu sorgulama alanı karşınıza gelir. Buraya dokunduğunuz zaman kredi notunuz ayrıntılı tablo şeklinde sizlere verilir. Bu hizmet için Findeks sistemi, 5 TL gibi bir ücret alacaktır.

kredi notu

SMS Kredi Notu Öğrenme

KKB notunu öğrenmek isteyen her banka müşterisi, cep telefonlarından tek bir SMS yoluyla da sorgulama yapabilir. Güncel olarak bütün mobil şebeke şirketleri, kendilerine ait sorgulama numaraları üzerinden kredi notunu öğrenme imkanı veriyor. SMS ile kredi notu sorgulamak için kullandığınız mobil şebeke firmasının SMS numarası üzerine T.C. kimlik numaranızı mesaj atmanız yeterlidir. Sonrasında kredi notunuz yine mesaj yoluyla sizlere iletilir. Bu hizmet için de yine 6 TL civarında bir ücret ödenir. Söz konusu ücretler cep telefonlarından TL bakiyesi olarak tahsil edilecektir.

kkb puan tablosu

İnternet Bankacılığından Kredi Notu Öğrenme

Tüm bankaların kendilerine özel olarak hizmete sunduğu bir internet şubesi vardır. Kredi notunu sorgulamak isteyen kişiler internet şubesine kayıt olarak sorgulama yapabilir. İnternet şubesi işlemleri için şubeden ya da internet üzerinden bir şifre edinmeniz gerekiyor. Sonrasında T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme erişebilirsiniz. İnternet şubesi menülerinden kredi notu sorgulama alanına tıkladığınız zaman doğrudan puanınız karşınıza gelir. Bu hizmet için mobil bankacılık şubeleri 9-10 TL civarında bir ücret kesecektir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar