Parapiyasasi.net
KOSGEB Girişimci Destek Projeleri ile Ekonomik Gelişim Hız Kazanıyor
Yazar: -12 Mart 2019
16

KOSGEB yeni işletmelerin açılması, mevcut işletmelerin geliştirilmesi ve kalitelerinin üst seviyeye çıkarılması konusunda büyük katkı sağlamaktadır. Bu süreç içerisinde hibe ve kredi desteklerinden faydalanabilmek için muhakkak KOSGEB veritabanına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Online olarak birkaç dakika içerisinde kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Proje Hazırlama Aşaması

Kredi ve hibe gibi desteklerden faydalanmanız için proje hazırlama safhasının sorunsuz bir biçimde KOSGEB tarafından talep edilen noktalara göre hazırlanması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde uyum sağlanması gereken tüm detaylar proje kapsamında kişilere bildirilecektir. Fakat konu hakkında ek bilgi almak isteyen kişilerin 444 1 567 numarasını aramaları yeterli olacaktır. Bu şekilde KOSGEB iletişim işlemleri de yetkililere bağlanmanız ve sorunuzu yöneltmeniz ile tamamlanacaktır.

KOSGEB danışmanlık desteği ile projelere yön verilmesi ve sunulması onaylanma ihtimalini de direkt olarak artırmaktadır. Ayrıca onaylanmış projelere göz atmak da kişilerin hangi noktalarda hassasiyet göstermeleri gerektiği ile alakalı size ipucu verecektir. KOSGEB onaylanan projeler kapsamında internet üzerinden yayınlanan raporları okuyabilir ve nelere dikkat edilmesi gerektiği ile alakalı temel bilgileri elde edebilirsiniz.

kosgeb
kosgeb

Endüstriyel Gelişim ve Teknolojik Atak İçin Yapılan Destekler Nelerdir?

KOSGEB endüstriyel uygulama destek programı sayesinde teknolojik olarak meydana gelen açıkların giderilmesine çaba sarf edilmektedir. Hem teknolojik hem de sınai gelişimin tamamlanması için yerli üreticilerin desteklenmesine önem verilmektedir. Bu alanda elde edilecek desteklerden bazıları;

  • Kira gideri
  • Makine teçhizat ve donanım hammadde desteği
  • Personel gideri desteği
  • Başlangıç sermayesi desteği

KOSGEB eğitim başvurusu aracılığı ile alınan sertifika sayesinde bu hibenizi ve kredi olanağını elde edebilir kullanıma alabilirsiniz. KOSGEB genel destek programı da dahil olmak üzere bütün hibe ve destek programlarından yararlanabilmeniz için muhakkak bu girişimcilik eğitimini almış olmanız gerekmektedir. Eğitimlerin hangi tarihlerde olacağını internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Nitelikli Eleman Desteği Nedir?

KOSGEB girişimci destek programları içerisinde sağlanan hibeler ile firmaların istihdam yeteneğinin artırılması konusunda da bir aşama kaydedilmeye çalışılmaktadır.

  • KOSGEB lisans mezunu desteği ile bir kurumun kişi bazında alabileceği en yüksek tutar 1500 lira olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Aile firmasında çalışan kişiler üzerinden bu desteği alma imkanınız bulunmamaktadır.
  • Ailesinin yanında çalışan lisans mezunları üzerinden firmalara herhangi bir ek ödeneğin sağlanmayacağı da dikkate alınmalıdır.
  • Bir işletme bazında birden fazla nitelikli eleman çalıştırılması ile alakalı herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.
  • Ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunu çalışanlara göre alınacak olan tutar değişim göstermektedir.

KOSGEB nitelikli eleman desteği 2019 senesi sürecinde de devam edecektir. Bu desteğin aynı zamanda yüksek lisans bazında da geçerliliğini devam ettirdiği görülmektedir.

KOSGEB Reklam Desteği
KOSGEB Reklam Desteği

KOSGEB Reklam Desteği

KOSGEB kapsamında sadece yeni işletmelerin açılması alanında değil aynı zamanda mevcut işletmelerin tanınırlığının artırılması konusunda da destek sağlayabilmektedir. Bu süreç içerisinde verilen desteklerin teknoloji ile de uyumluluk sağladığı görülmektedir. Örneğin web tabanlı bir biçimde gerçekleşen reklam çalışmaları kapsamında kişilere 5 bin liraya varan bir destek sağlanmaktadır.

Aynı tanıtım çalışmalarının mobil olarak gerçekleştirilen versiyonu dikkate alındığı zaman kişilerin elde edebilecekleri en yüksek tutar ise 7.500 lira olarak karşımıza çıkmaktadır. KOSGEB projesi nasıl hazırlanır sorusunun yanıtını aldıktan sonra projenizin onaylanması ile beraber kazanımlarınızı projenizin kapsamında göre değerlendirildikten sonra hibenizi elde edebilirsiniz. KOSGEB reklam desteği sayesinde firmaların hem yurt genelinde hem de yurt dışında geçerli olan tanınırlıklarının artış göstermesi de mümkün hale gelmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar