Parapiyasasi.net
KOSGEB Kredileri ve Hibeleri ile Ekonomi Canlanıyor
Yazar: -11 Mart 2019
16

KOSGEB Kredileri ve Hibeleri ile Ekonomi Canlanıyor

KOSGEB tarafından sağlanan krediler ve hibeler ile daha fazla kişinin iş sahibi olması ve dolayısıyla daha fazla gencin istihdam edilmesi mümkün kılınmaktadır. Aynı zamanda sanayinin ve endüstrinin yerli bir hale gelebilmesi için de gerekli adımlar KOSGEB aracılığı ile atılmaktadır. Ev hanımlarına iş imkanı KOSGEB tarafından sağlanan olanakların başında gelmektedir. Kadınların iş sahalarında daha aktif olmaları hatta kendi iş yerlerine sahip olmaları bu projeler bazında mümkün hale gelmektedir.

KOSGEB Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Faizsiz KOSGEB kredisi seçenekleri konusunda inceleme yapıldığı zaman Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın oldukça cazip teklifleri olduğu net olarak görülmektedir. Kısa bir süre içerisinde faizsiz kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu kredileri alabilmek için daha önce herhangi bir şekilde icra takibine düşmemiş olmanız gerekmektedir. İcra takibine düşen kişilerin ödeme konusunda sorun yaratacakları sebebi ile kredi verilmesi uygun görülmemektedir.

Faizsiz kredi KOSGEB seçeneği altında dikkate alınması gereken temel özellikle şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Kredilerden faydalanabilmek için veritabanına kayıt olmanız gerekmektedir.
  • Veri tabanına kayıt için KOSGEB internet sitesi kullanılmaktadır. Bu konuda herhangi bir kuruma giderek bireysel başvuru yapmanız gerekmeyecektir.
  • KOSGEB veri tabanına kayıt olurken verilen bilgilerin tam olarak doğru olması gerekmektedir. Bu konuda herhangi bir farklı ya da yanlış beyan söz konusu olursa sistem dışı kalacağınızın da unutulmaması gerekmektedir.

Bu detayların dikkate alınarak seçim aşamasının tamamlanması gerekmektedir. Aynı zamanda ödeme planının ne zaman başlayacağı konusunda da gerekli müzakerelerin banka ve müşteri arasında yapılması gerekmektedir.

kosgeb genel destek
kosgeb genel destek programı

Franchise Desteği Veriliyor Mu?

Franchise için KOSGEB desteği ile alakalı verilen hibe ile girişimciliğin üst seviyeye çıkarılması için çaba sarf edilmektedir. Bu süreç içerisinde kuruma sunulacak olan örnek projenin büyük önem arz ettiği görülmektedir. Sıfırdan kurulan işletmelerin franchise karşısında çok daha fazla destek alma imkanı olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.

Genel destek KOSGEB tarafından sağlanan bu franchise desteği aracılığı ile elde edilen hibenin sadece izin verilen alanda kullanıma alınması gerekmektedir. Verilen hibenin farklı alanlarda kullanılması söz konusu olursa ilgili yaptırımların uygulanacağı belirtilmelidir.

Girişimcilik Eğitimi Nedir?

Genç girişimci kredisi KOSGEB tarafından 18 yaşından büyük olan bütün girişimcilere net olarak sağlanmaktadır. Tabi ki bu kredinin ve hibenin alınması için muhakkak kurum tarafından verilen eğitime birebir olarak uyum sağlanması ve sertifika alınması gerekmektedir.

Girişimcilik eğitimi KOSGEB tarafından her il bazında ayrı ayrı uygulanmaktadır. Gelen talebe göre eğitim sayıları üzerinde değişimler ve ayarlamalar da yapılabilmektedir. Gerekli olan eğitim aşamalarını direkt olarak internet üzerinden takip edebilirsiniz. Eğitim sonunda verilen sertifika olmadan kredi/hibe desteği almanız mümkün olmayacaktır. Girişimcilik kursu KOSGEB tarafından açıldıktan sonra bazı dönemlerde kapasitenin oldukça hızlı bir biçimde dolduğu görülmektedir. Bu nedenle hızlı bir biçimde hareket etmeli ve kayıt gerekiyorsa online olarak kayıt işlemlerinin tamamlanması lazımdır.

kosgeb hibe
kosgeb hibe desteği

İş Planı Hazırlığı Nasıl Yapılmalıdır?

Halkbank KOSGEB kredileri alabilmek için iş planının kusursuz bir biçimde ortaya koyulması gerekmektedir. Hedef kitleden başlayarak yönetim planına kadar gerekli olan bütün safhaların sorunsuz bir biçimde yetkililere bildirilmesi istenmektedir. Varsa ortak veya ortakların da detaylı bilgisi verilmektedir.

Halı yıkama KOSGEB iş planı hazırlığı sırasında dileyen kişiler bir uzmandan da yardım alam imkanına sahiptir. Uzman gözü ile örnek projeler ve kabul alan nitelikler de göz önünde bulundurularak plan hazırlanması çok daha kolay bir şekilde onay alacaktır. Süreç bu şekilde çok daha hızlı bir biçimde ilerlemektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar