Parapiyasasi.net
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar
Yazar: -07 Şubat 2019
62

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notları, banka müşterilerinin her zaman finansal geçmişlerinin en iyi şekilde bilineceği bir sistemi ifade etmektedir. Bu sayede bankalar, finansal sürdürülebilir durumlarını riske atmamak için gerekli müşteri bilgilerine rahatlıkla ulaşabileceklerdir. Müşterilerin kredi başvurularında önemli olan değerlendirme kriterlerinden bir tanesi olan kredi notu, bu sayede performansı kötü olan ve borcunu kapatma ihtimali düşük olan kişilere kredi verilmesini önlemiş olacaktır.

Düşük Kredi Notuna Sahip Olan Kişilerin Kredi Çekme İhtimalini Arttıracak Yöntemler

Bankalar, müşterilerinin sürekli olarak kredi notlarının düşük olmasından dolayı mağdur olmasını istemez. Bu yüzden de kredi notlarını bypass edecek yöntemlere de, bazı durumlarda başvururlar. Bakıldığı zaman kredi notunun devre dışı bırakılacağı yöntemlerin başında taşınır ve taşınmaz malları belgelendirmek vardır. Sonrasında ise kefil göstermek, kredi çekmek durumundaki ihtimali arttıracaktır. Kefilin ise kredi notunun yüksek bir şekilde olması, kredi çekimindeki ihtimali son derece arttırmış olacaktır.

kredi notu düşük olanlara kredi
kredi notu düşük olanlara kredi

Burgan Bank Düşük Kredi Notuna Kredi

Burgan Bank, müşterilerinin düşük kredi notunda kredi almalarının önüne geçmek için, belirli limitlere kadar kredi kullanımını oluşturmuştur. Bu durumda genel olarak %1,71 oranında faiz miktarı ve 48 aya kadar vade sistemi belirlenmiştir. Ödeme planları ise müşterilerin ödeme güçlerine göre opsiyon olarak sunulacaktır. Bu sayede ödeme gücünün sürekliliği, aynı zamanda düzenli ödemelerle kredi notunun artmasına da avantaj sağlayacaktır.

Fibabanka Düşük Kredi Notlulara Kredi

Kredi notu düşük olan kişilere, kredi şartları oldukça esnek bir şekilde sunulmaktadır. Her ihtiyaca yönelik en iyi imkanı sunmaya çalışan Fibabanka, faiz oranlarını ve vadeleri de müşterilere en iyi şekilde tercih olarak sunulmaktadır. 10 bin TL üst limitli kredilerde, Fibabanka 24 aylık bir vade imkanı oluşturmuştur. Sonrasında ise faiz oranları müşterilerin kredi notlarının durumuna göre %1,69 ile %1,79 arasında değişiklik göstermektedir.

N Kolay Kredi, Düşük Kredi Notlulara Kredi

Müşterilerinin 30 bin TL’ye kadar olan borçlarını kapatacakları bir kredi imkanı oluşturan Aktif Bank, bu sayede 48 aylık esnek bir ödeme planı sağlamaktadır. Kredisi onaylanan müşteriler, kredilerini PTT üzerinden çekebilecektir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar