• YARIM ALTIN
  6.284,00
  % 0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9257
  % 0,07
 • € EURO
  31,5512
  % 0,07
 • £ POUND
  36,8060
  % 0,06
 • ¥ YUAN
  4,0456
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3188
  % -0,42
 • BITCOIN/TL
  1280853,641
  % 5,16
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Kredi Notum Düşük, Hangi Banka Kredi Verir?

Kredi Notum Düşük, Hangi Banka Kredi Verir?

Kredi Notum Düşük, Hangi Banka Kredi Verir?

Kredi ihtiyacı bulunan kişilerin kredi alabilmek için birtakım şartları taşıması gerekir. Bu şartlardan biri olan kredi notu, kredi çekmeyi en çok etkileyen husustur. Kişinin geçmiş yıllarda çekmiş olduğu krediler ve ödeme performansı kredi notunun düşmesine veya yükselmesine sebep olur.

Kredi notu düşük olan kişiler, kredi alabilmek için bankalara başvuru yapabilirler. Kredi notu düşük olsa da bankalar farklı yöntemlerle kişilere kredi vermektedir. Kişiler kredi notum düşük bana hiçbir banka kredi vermez düşüncesi taşıyorlarsa bu yanlış bir düşünce olacaktır. Kredi notu düşük olan kişilere de kredi veren birkaç banka bulunmaktadır. Kredi notum düşük bana hangi banka kredi verir sorunuzun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

kredi notu düşük olanlara

Kredi Notu Düşük Olan Kişiye Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olan kişiye, maaş hesabının bulunduğu banka kredi verebilir. Banka her ay düzenli maaş alan müşterisine kredi notunun düşük olmasına rağmen kredi verir. Bankalarda maaş hesabı bulunan kişilerin bildiği gibi, bankalar maaş hesabına avans hesabı gibi tanımlamalar yapar ve maaşları hesaba yatmadan önce acil nakde ihtiyacı olan kişiler hesaplarında bulunan bu nakit parayı cüzi bir faiz karşılığında kullanırlar. Bu parayı kullanan kişilerin hesapları çektikleri para kadar eksiye düşer ve maaşları hesaba yattığında maaştan tahsil edilir.

Hesaptan çektikleri avans ve faiz miktarı maaş yatar yatmaz hesaptan eksilecektir. Kredi verirken de bankalar aynı prosedürü uygular. Bankalar, kredi notu düşük olan kişiye kredi verir ve kredi taksit ödemesinin zamanı geldiğinde kişinin maaşı yatırıldığında anında hesabından keser.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Aktifbank’tan

Aktifbank kredi notu 800-900 arasında olan kişilere kredi veriyor. Ancak Aktifbank kredi faizlerini çok yüksek oranlarda belirliyor. Acilen nakde ihtiyacınız varsa Aktifbank’tan kredi skorunuz düşük olsa da kredi alabiliyorsunuz.

Burganbank’tan Kredi Notu Düşük Olana Kefilli Kredi

‘’Kredi notum düşük bana kredi vermezler’’ diye düşünen kişilere, Burganbank’tan bir alternatif hizmet veriliyor. Burganbank kredi notu düşük olan kişilere kefil bulması koşuluyla kredi veriyor. 48 ay vade ile Burganbank’tan ihtiyaç kredisi alınabiliyor.

YORUMLAR YAZ