Parapiyasasi.net
Tarla Tapusuna Kredi Çıkar Mı?
Yazar: -23 Mart 2019
51

Tarla Tapusuna Kredi Çıkar Mı?

Tarla tapusuna kredi çıkar mı sorusu tarlasını ipotek ederek kredi almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Tarla ipotek olarak kabul edilen mal varlıklarındandır. Bu talep ile bankaya başvurduğunuz zaman ret almayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tarla ipotekli kredi olur mu sorusunun yanıtı olumlu bir biçimde yanıtlanmaktadır. Nasıl ki bir ev ipotek edilerek kredi çekilebiliyorsa kişilerin tarlalarını ipotek ederek de kredi çekmelerine izin verilmektedir. Ziraat Bankası tarla ipotekli kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Köklü bir banka olduğu için süreç içerisinde sorun yaşamadan kredi çekim işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Tarla İpotekli Kredi Veren Bankalar

Tarla kredisi veren bankalar fiyatları konusunda farklılıklar söz konusudur. Bankaların verecekleri kredi tutarından başlayarak uygulayacakları faiz tutarına kadar büyük bir değişim söz konusudur. Siz de kısa bir süre içerisinde ipotekli tarlanız üzerinden ne kadar kredi alabileceğiniz ile alakalı bankadan bilgi alabilirsiniz. Bu fiyatın belirlenmesi için ekspertiz gönderilmektedir. Denizbank tarla ipotekli kredi ekspertiz işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştiren bankalar arasında yer almaktadır.

Tarla Kredisi Hesapla

Arsa ipotekli kredi veren bankalar arasından seçim yaparken hangi bankanın şartları nasıl araştırabilmek için internet üzerinden hesaplama sistemlerini kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde tarla kredisi hesaplama ve ödeme planı çıkartma konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ödeme sürecinin aksaması ve çektiğiniz kredinin ödemesinin yarım kalması durumunda kişilerin herhangi bir itirazı kabul edilmeden tarlalarına el koyulacağı konusunda da bilgi sahibi olunmalıdır. 2 aylık bir gecikme müddeti verilmektedir. Bu müddetin aşılması söz konusu olursa banka gerekli olan uyarıları yapacaktır. Uyarıların da yetersiz kalması ile beraber ipotek uygulanacak ve tarlaya el koyulacaktır.

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar

Tarla tapusuna kredi çıkar mı sorusu da tarla ipotekli kredi çekmek isteyen kişilerin soruları kadar sık dile getirilmektedir. Hisseli tapu da kredi ipoteği olarak kabul edilmektedir. Fakat ekspertsiz sırasında sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Bu hisseler üzerinden elde edilecek olan kredi tutarının daha düşük olacağının da farkında olmalısınız.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar