Parapiyasasi.net
Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi
Yazar: -13 Ekim 2022
14

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi, İş Bankası bireysel kredi ürünleri arasında yer alan Taşıt Kredisi ile müşterilerinin düzenli ödeme yaparak taşıt sahibi olmasına olanak tanıyor. İş Bankası tarafından kullanıma sunulan ve aylık taksit ödeme seçenekleri ile düzenli ödeme yaparak araç sahibi olmak isteyen kişilerin yararlandığı bu bankacılık ürünü ile sıfır km ya da ikinci el araç sahibi olunabiliyor. Taşıt kredisi ile taşıt alacak olan tüketiciler, alacağı aracın fatura bedelinin büyük bir kısmını taşıt kredisi olarak Türkiye İş Bankası’ndan temin edebiliyor ve tercihlerine göre uzun ya da orta vadelerle kredi ödeme kolaylığına sahip olabiliyor.

Türkiye İş Bankası her banka gibi müşterilerinin kredi ile taşıt sahibi olabilmesi için hizmetini sunuyor fakat banka alınacak olan aracın 0 km ya da 2.el olması durumuna göre farklı özellikler ve taşıt kredisi faiz oranları sunabiliyor. Genel olarak İş Bankası sıfır km olarak alınacak olan taşıtlar için kefil şartı aramazken, ikinci el taşıt alımlarında kefil şartını öne sürebiliyor. Dolayısı ile Türkiye İş Bankası müşterileri, Taşıt kredisi ile satın alacakları taşıtın özelliğine göre bankanın kurallarına uygunluk sağlamak durumunda kalıyor.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

Sıfır kilometre ya da ikinci el taşıt alımlarını kolaylaştıran Türkiye İş Bankası taşıt kredisi sayesinde tüketiciler taksit öder gibi araç sahibi olabiliyor. Genel olarak bankanın tüketicilerin hizmetine sunduğu taşıt kredisi özellikleri şunlardır:

  • Sıfır kilometre taşıt kredisi için kefil gereksinimi olmadan, bankaya olan kredi ödemesi bitene kadar taşıtın rehin altında tutulmasıyla kredi alınabilmektedir
  • 0 km araç alımlarında taşıtın sahip olduğu nihai fatura bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan bölümü için banka %70’i, 120.000 TL üzerindeki meblağ için de fatura bedelinin %50’si dikkate alınmaktadır
  • İkinci el taşıt kredisi alımlarında noter bedelinin aşılmaması şartı ile taşıta ait olan kasko bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan bölümü için %70’i, 120.000 TL üzerindeki meblağ için de %50’si dikkate alınmaktadır

Türkiye İş Bankası gerekli durumlarda taşıt kredisinde kefil şartı da isteyebilmektedir. Dolayısı ile taşıt kredisi ile araç alımı yapacak olan kişilerin başvuru sonrasında kefil göstermek gibi durumları ortaya çıkabilmektedir.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Vade Süresi

İş Bankası taşıt kredisi kullanımlarında uygulanan faiz ve vade seçenekleri aracın sıfır veya ikinci el araç olmasına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle ikinci el araç alımlarında uygulanan güncel taşıt kredisi koşulları için size en yakın İş Bankası şubesinden bilgi almanız önemlidir. İş Bankası internet sitesi üzerinde açıklanan son bilgilere göre İş Bankası taşıt kredisi faiz oranları ve vade süresi;

Türkiye İş Bankası taşıt kredisi faiz oranları 0 kilometre araçlarda da ikinci el araçlarda da %0,92 olarak tüketicilere sunulmaktadır. Bankanın 5.000 TL’den başlayarak 9.999.999 TL’ye kadar kredi imkanı sağladığı taşıt kredisinde vade süresi de bankadan alınacak olan kredi tutarına göre farklılık göstermektedir. Türkiye İş Bankası taşıt kredisi ürününde fatura bedeli 120.000 TL altında olan araçlar için verilen vade süresi azami olarak 60 aydır. 120.000 TL üstündeki fatura bedeline sahip araçlarda ise belirlenen azami vade süresi 48 ay olmaktadır.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Taksit öder gibi araç sahibi olmak isteyen kişiler Türkiye İş Bankası taşıt kredisi ürününden yararlanabilmektedir. Bireysel bankacılık hizmetleri arasında yer alan taşıt kredisi için kişilerin şahsen bankaya başvuruda bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte, gelişen ve dijitalleşen bankacılık uygulamaları sayesinde Türkiye İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden İnternet Bankacılığı hizmetinden yararlanılarak ya da bankanın mobil uygulaması olan İşCep uygulamasından yararlanılarak da taşıt kredisi ön başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

İş Bankası taşıt kredisi başvurusu yapmadan önce taşıt kredisi hesaplama için mobil uygulama ya da İş Bankası internet sitesi üzerinde hesaplama yaptırmanız mümkün olabilmektedir. İş Bankası Taşıt kredisi hesaplama için bankanın internet sitesi üzerinden pratik bir şekilde çekmeyi düşündüğünüz taşıt kredisi hesaplamasını yaptırabilir ve aylık ödeme planını görüntüleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Türkiye İş Bankası taşıt kredisi başvurusu yapılabilmesi için başvuru aşamasında gerekli olan evraklar şunlardır:

  • Türkiye İş Bankası taşıt kredisi başvuru formu
  • Kredi başvuru yapan kişinin kimlik belgesi, pasaportu ya da sürücü belgesi
  • Gelir durumunun gösterildiği maaş bordrosu gibi resmiyeti olan belge
  • 0 km taşıt alacak olan kişiler için; alınacak olan taşıta ait olan proforma faturası
  • İkinci el taşı alacak olan kişiler için; aracın satışını yapan kişiye ait olan Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi

Türkiye İş Bankası taşıt kredisi ürününe internet ortamından ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden başvuru yapmak, şube bankacılığına göre oldukça kolay ve rahattır. Günün 24 saati bu dijital bankacılık uygulamaları üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan başvurular kısa süre içerisinde değerlendirilmeye alınmakta ve başvuru sahipleri bilgilendirilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar