Parapiyasasi.net
Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri
Yazar: -22 Şubat 2019
112

Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri

Bir bankanın çalışma saatlerini bilmek ve buna göre işlerinizi düzenlemek oldukça önemlidir. Çünkü bankaların çalışma saatleri dışında yapılması gereken bir işleminizin olması durumunda internet bankacılığı kullanmak zorunda kalırsınız. İnternet bankacılığı kullanarak da çözülmeyen bir durum olması halinde işleriniz tamamlanmayabilir. Bunun için çalıştığınız bankanın çalışma saatleri bilgisi önemlidir.

Yapı Kredi Bankası ile çalışmanız durumunda Yapı kredi Bankası çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olmanız tüm bankacılık işlemlerinizde kolaylık sağlar. Nöbetçi şube bulmanız gerektiğinde bile yapılamayan ve merkez onayı gerektiren işlemler olduğundan dolayı dikkatli olunmalıdır.

Yapı Kredi Bankası Çalışma Saati Bilgisi

Yapı Kredi Bankası çalışma saatleri konusunda en kesin bilgi resmi internet sitesinden temin edilebilir. İnternet ortamından yapılan işlemlerin sayısı giderek artarken yine de banka şubelerinden yapılan işlemlerin sayısı da hala azımsanmayacak durumdadır. Bunun için Yapı Kredi Bankası tarafından belirlenen çalışma saatleri konusunda bilgili olunmalıdır. Yapı Kredi Bankası hafta içi 09:00-12:30 arasında 13:30-17:00 arasında hizmet verir. Hafta sonunda ise çalışmaz. Resmi ve dini tüm tatil günlerinde bankaların tamamında olduğu gibi Yapı Kredi Bankası’nda da işlem yapılmaz.

yapı kredi bankası

Çalışma Saati Kavramı Neden Önemlidir?

Çalışma saati kavramı sadece Yapı Kredi Bankası şubelerinden bir tanesi aracılığı ile işlem yapmak için gerekli olmaz. Çünkü şubeden yapılan işlemler haricinde başka bankacılık işlemleri için de aynı şekilde mesai saatleri kavramı önem arz eder. Havale yaparken herhangi bir çalışma saati kavramına ihtiyaç duymazsınız. Ama internet üzerinden Yapı Kredi Bankası hesabınızdan başka bir bankada bulunan hesaba para aktarımı yapmak istemeniz, EFT işlemi oluşmasına neden olur. EFT işlemi için ise bankanın çalışma saatlerine dikkat edilmesi şarttır. EFT mesai saatleri dışında bankadan onay alınamayacağı için karşı hesaba aktarılamaz.

Nöbetçi Şube Nedir?

Yapı Kredi Bankası ve diğer bankalarda zaman zaman hizmette olan cumartesi günleri veya arife günlerinde işlem yapan bankalar vardır. Bu bankaların ne zaman ve hangi saate kadar hizmette olduğu siteden kontrol edilmelidir. Ayrıca merkezden onay gereken işlemlerin nöbetçi şubeden bile yapılamayacağı unutulmamalıdır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar